Ostrov stratených príbehov: Knižné prírastky - január

10. februára 2015

Knižné prírastky - január


Január bol pre mňa pekným štartom nového roku. Stala sa mi v ňom milá vec, ktorá ma veľmi potešila. Catty ma jedného dňa prekvapila správou, že by mi chcela darovať tieto knižky, ak by som o ne mala záujem. Také niečo by som nikdy nečakala. Som veľmi rada, že mám tie knižky u seba doma a už sa na ne teším. Akurát bude mať 15. februára sviatok sv. Klaudius la Colombière, ktorého životopis si teraz môžem prečítať (3. knižka). Vždy, keď sa na ne v knihovničke pozriem, vyčaria mi úsmev na tvári. A to nehovorím o tom, akú dobrú náladu som mala v ten týždeň, keď mi prišla tá správa a knižky. :) Catty, ešte raz ďakujem!

Knihu Škaredí som vyhrala ešte v decembri, ale prišla v januári. Je to výhra za tú moju fotku neba z kníh, ak si pamätáte. Páči sa mi ich obálka, je zvláštna. :) Denník nočného motýľa a piaty diel Narnie som vyhrala na Read like me. Bol to balíček, ktorý som si najviac priala, lebo... nuž, lebo Narnia. :) Veď to už viete, že ju mám rada. :) Ale aj Denník vyzerá zaujímavo. A nakoniec Manželovo tajomstvo bol môj výber knihy od Ikaru. Už som ho aj prečítala a napísala recenziu. Za všetky knižky veľmi pekne ďakujem. :)


14 komentárov:

 1. Škaredých som kedysi dávno začala čítať, ale ďaleko som sa nedostala. Knižka je to síce zlatá, len ten príbeh ma veľmi nezaujal. Nevedela som sa do toho dobre vžiť.
  Škoda.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som ju pôvodne neplánovala čítať, ale keď si ku mne takto našla cestu, tak jej šancu dám. :)

   Odstrániť
 2. Mne sa tá Narnia tak.. nechcem povedať zhnusila. Prestala sa mi páčiť knižná forma. Vôbec sa mi to nechcelo čítať a ani som nedočítala sériu dokonca. Netuším prečo :/
  www.readingbookswithlove467.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Že au. :D To ma mrzí, lebo pre mňa je srdcovka. Zatiaľ som videla len filmy a čítala prvý diel, tak snáď sa nestane to isté aj mne...

   Odstrániť
 3. Claud Colombiere je môj obľúbený svätý. I keď teda.... vlastne o ňom tak veľa neviem. Rada by som si teiž prečítala dobrú knihu o ňom. Margita Alacoque mi je asi bližšia, hlavne odkedy som bola v Paray le Monial. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Na Manželovo tajomstvo sa teším. Kúpila som ju kamarátke na narodeniny ... v auguste! A ešte stále ju neprečítala. Myslím že si kúpim vlastnú. Aspoň tak budem mať doma všetky. Prečo sme sa vlastne rozišli už mám doma a čoskoro sa do nej pustím :3 len teraz neviem či je dobre že začnem práve touto knihou a nie tou, ktorá u nás vyšla ako prvá.
  Dnes som objavila že už v marci vydajú Zaľúbenú hypnotizérku a obálka je proste .. božská!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja mám tiež doma obe a myslím, že nezáleží na tom, ktorou začneš. :) Hypnotizérku som videla už dávnejšie, ale na rozdiel od týchto dvoch ma jej anotácia akosi nezaujala... Ale obálky sú krásne všetky tri. :)

   Odstrániť
 5. Tak to bolo od Catty naozaj milé :) Verím, že ťa to muselo potešiť a o sv. Klaudiusovi som ešte nepočula. Musím si o ňom niečo zistiť. Inak životopisy svätých mám veľmi rada a je to naozaj skvelé čítanie-povzbudzujúce a vždy sa snažím vziať si z nich príklad, ale je to ťažké....Naposledy ma tak zaujal životopis sv.Bakhity. A Škaredý má veľmi výstižnú obálku-pokazené bábiky v emitnej miske-nepoužiteľné,odhodené a "škaredé"-skvele vystihuje ten nadpis knihy, ale nečítala som ju. A gratulujem k výhram :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem. :) Je ešte toľko svätých, ktorých vôbec nepoznám... A aj druhý diel Krásni má peknú obálku. Tiež takú zvláštnu. :)

   Odstrániť
 6. Blahoželám, Aly, k ďalším novým knihám, ktoré pribudli do Tvojej knižničky a prajem obohacujúce chvíle pri ich čítaní :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Nie je za čo. Uži si čítanie :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Ja si už dlhú dobu robím zálusk na Manželovo tajomstvo, ale stále sa nemôžem dokopať k tomu, aby som si túto knihu kúpila. To je tak, keď mám doma ešte veľa kníh, ktoré na mňa čakajú a nechcem vyhadzovať peniažky. :) Ale tebe prajem príjemné čítanie ostatných kníh. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To chápem, tiež som obmedzila nakupovanie kníh, keď mám doma neprečítané. :) Ďakujem. :)

   Odstrániť
Ďakujem za komentár, vážim si ho a tááákto veľmi sa z neho teším. :)Purple Heart Set Pointer