Ostrov stratených príbehov: Knižné prírastky - marec, apríl, máj

15. júla 2017

Knižné prírastky - marec, apríl, máj


Ten čas letí neskutočne rýchlo a ja nemôžem uveriť, že prvá polovica roku je už za nami. Veľmi dlho som vám neukázala, čo mám v knihovničke nové - budú to už štyri mesiace, ale zatiaľ vám napíšem len o prvých troch, pretože jún potom neskôr spojím s júlom.

Najpestrejšiu časť m&a&m prírastkov tvorí zaručene séria Anna zo Zeleného domu.  Milujem ten seriál, okamžite som si zamilovala prvý diel, ktorý som čítala len tento rok a ľúbezný je aj môj pohľad na celý komplet kníh. V marci som mala meniny a pri tejto príležitosti som minula jednu Martinus poukážku, ktorú som dostala ešte na Vianoce a šetrila si ju na niečo špeciálne. Kúpila som si za ňu druhý a tretí diel Anny spolu s Treťou striebornou knihou snov. Zvyšné časti sa ku mne prihnali v máji, keď bola v kníhkupectve Knihy pre každého úžasná zľava 33% na všetko. Nemám vo zvyku kupovať knihy tak vo veľkom, ale bolo to veľmi výhodné a navyše boli na sklade. :)

Toto najnovšie vydanie Anny je nádherné, ale rovnako krásne je tiež to staršie s maľbami. Rozmýšľam, že si niekedy možno skúsim zohnať prvú časť aj v úplne prvom slovenskom vydaní z roku 1959. Okrem toho viem malú pikošku - písala som vydavateľstvu Mladé letá a na konci roka plánujú na Vianoce vydať ešte Vianoce s Annou. 

S nákupmi som pokračovala, ale tentoraz na bazári. Legenda o Medusině masce je komiks o jednej z mojich naj hrdiniek, Lare Croft z hry Tomb Raider. Dá sa považovať za zberateľský kúsok, pretože je všade vypredaný a niekedy ľudia zaň pýtajú aj k tomu (ne)patričné sumy. Veľmi sa teším, že sa mi ho podarilo zohnať tu, na Slovensku, ale má strašne krehkú väzbu a keď ho čítam, strany sa mi v rukách rozpadávajú. Našťastie je však tento komiks súčasťou aj nového vydania kolosálnej knihy Tomb Raider Archivy s.1 od Comics Centrum, ktorú tiež uvidíte v budúcich prírastkoch. :3

Dokúpila som si ešte posledný diel série Pollyanna, ktorý mi chýbal a knihu Stále som mama, pretože je s podpisom autorky. ^.^ Ja mama síce nie som, ale Kristínu Farkašovú mám rada, takže why not. Šarlátovú niť som úspešne získala výmenou za Ready Player One.

Čo-to som si po veľmi dlhom čase kúpila aj v kamennej predajni. Ide o malé knižočky, ktoré sa mi nechceli objednávať. Mala som ich na zozname viacej, ale nemali všetko a to je tiež dôvod, prečo ma nakupovanie v obchodoch nebaví. Internet vyriešil zvyšok a tak som si konečne doplnila zbierku dvomi ďalšími knižkami o svätej Rite. 

Pribudli mi aj nejaké časopisové knižky, konkrétne Nový čas prišiel s edíciou Shakespeare a s Plus Jeden deň som dokončila Slovenské rozprávky. Okrem toho v apríli dávali aj ku Katolíckym novinám ako prílohu urývok Babičky.

Počas týchto mesiacov sa mi podarilo niečo aj vyhrať, Jmenuji se Lucy Bartonová som získala na FB stránke vydavateľstva a Kuffovu knihu zas v jednom pôstnom projekte. :)

Nakoniec tu mám ešte dva úžasné recenzné výtlačky od Knihcentrum.sk (Kráska a zviera & Hana). Kniha Izba plná spomienok síce na recenziu nie je, ale poslal mi ju Ikar. Bol to môj vlastný výber a zvolila som si ju, pretože sa mi veľmi páči krasokorčuľovanie. :)
 Za všetky knižky posielam veľké ďakujem! 


14 komentárov:

 1. Tak tú Annu ti závidím!! Potrebujem si ju zohnať aj ja, aby sa mi nevypredali nejaké diely :) Inak skvelé, rôznorodé prírastky :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Anna zo Zeleného domu je moja prvá "dievčenská" kniha, čo ma zaujala. Vlastne sa dá povedať, že ma "naučila čítať". :)
  Postupne som si nakúpila všetky diely, ako vychádzali (vydanie z tuším 80.tych rokov). Na Vianoce s Annou sa teším, už som si ju aj "objednala" u "Ježiška" :) Vďaka za tip, nevedela som, že sa takáto knižka chystá.

  A tú Polyannu si budem musieť tiež pozháňať. Mám len prvé dva diely, o ostatných som sa dozvedela od teba (myslím v nejakom staršom článku). Tak som zvedavá, kam to pokračuje. :)

  Škoda toho Shakespeara. Keby som vedela, asi by som tiež kupovala Nový čas. :D

  Vďaka za tvoje milé slová o knihách. Ako vždy som sa tu cítila veľmi príjemne. Leti.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mňa mrzí, že som sa ku Anne dostala až teraz, ale zas som v neskorších rokoch detstva objavila aspoň Pollyannu. :) Vianoce s Annou vyšli už v roku 2008, teraz sa chystá len nové vydanie. :)

   Áno, Pollyanna má 9 častí, aj keď - nie sú všetky od jednej autorky.
   Ja som ho tiež kúpila len kvôli Shakespearovi :) je to totiž upravené dvojjazyčné čítanie zamerané na angličtinu.

   Ďakujem veľmi pekne, to sa teším. ♥ :)

   Odstrániť
  2. Ja som Annu spoznala na strednej. Zbierku som si budovala rozhodne dávno pred r. 2008 (asi okolo r. 1993). To ešte žila autorka Anny? Či len s preklados sa otáľalo?

   Odstrániť
  3. Nie, nie, L. M. Montgomery zomrela v roku 1942 a prvé vydanie Vianoc s Annou u nás vyšlo v roku 2003. :)

   Odstrániť
 3. Fíha, riadne veľa prírastkov! :)
  Spoznávam Annu, čo je veľmi nádherný príbeh. Akurát som dokončila prvý diel v angličtine a chystám sa na ďalšie. Určite skús aj nový seriál na základe tohto diela - Anne with an 'E'. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Až dočítam všetky diely, určite si pozriem aj tento nový seriál. Starší je moja jarná klasika. ^.^ Prajem príjemné čítanie a spoznávanie. :)

   Odstrániť
 4. Toto nové vydanie Anny je prekrásne. Tiež som si ho musela tiež ihneď zaobstarať i keď už jedno mám O:). Veľmi si ma potešila s tou pikoškou z Mladých liet. Vianoce s Annou určite musím mať :).

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja sa už neviem dočkať, akú obálku navrhnú ^.^ predpokladám, že bude v štýle týchto. :)

   Odstrániť
 5. Júj, no to sú nádherné prírastky♥^.^♥ Ach, a Anna♥♥♥ Tú závidím a to nové vydanie je skutočne neskutočné :D
  Šarlatová niť je krásna kniha, avšak som ju čítala už dávno, takže si z nej už veľa nepamätám, no pocity ostali :)
  Gratulujem k výhram a musím povedať, že sa mi neskutočne páči tvoj podpis na fotkách...je to originálne a krásne♥♥♥
  Dúfam, že sa dočkáme i ďalších článkov a recenzií a haiku ^.^ Maj sa krásne a prajem krásny týždeň ;))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mony, ty si taká pozorná a máš srdiečko plné lásky ♥ som rada, že sa ti logo páči. ♥ Do nového týždňa by som chcela pripraviť dva články, tak snáď to pôjde. :) Ďakujem za podporu ^.^ a aj tebe veľa radosti. :)

   Odstrániť
 6. Jeeeej, Anna, krásna zbierka. <3 Tiež ten seriál zbožňujem.:) Knihy som čítala ako mladšia (a tiež ich zbožňovala) a momentálne plánujem re-reading.:)
  Inak celkovo zaujímavé prírastky, hoci sa musím priznať, že okrem Anny a Tretej striebornej zmieňované knihy nepoznám.

  OdpovedaťOdstrániť
Ďakujem za komentár, vážim si ho a tááákto veľmi sa z neho teším. :)Purple Heart Set Pointer