Ostrov stratených príbehov: Blogerská súťaž o knižnicu a kreslo na čítanie ❀ info

nedeľa 1. júla 2018

Blogerská súťaž o knižnicu a kreslo na čítanie ❀ info


Nedávno mi prišla do e-mailovej schránky správa, ktorá ma veľmi prekvapila a zároveň potešila. Jej obsah tvorili informácie o súťaži, ktorú sme v knižnej blogosfére mohli spoznať už minulý rok, keď na rovnakom princípe prebiehala u našich kamarátov Čechov. Možno si pamätáte na všetky tie inšpiratívne články blogerov, v ktorých opisovali svoje predstavy o vysnívanom kútiku na čítanie. Možno ste sa s vlastným príspevkom zúčastnili tiež, ale váš sen ostal len vo hviezdach. ✰ Či už ste sa vtedy zapojili alebo nie, so spoluprácou Biano.sk a Artforum máte šancu skúsiť to tentoraz. 

Aj ja som vlani neodolala tejto pútavej ponuke a napísala som o čítacom kútiku, ktorý som si veľmi priala. Hoci sa výhre potešil iný súťažiaci, aj tak sa pre mňa stala nádherná vec - voľba vytúženej knihovničky v mojom súťažnom článku “poštuchla” mojich blízkych, aby mi ju tajne kúpili k narodeninám (poličky na fotkách pochádzajú práve z nej). Ešte stále tomu nemôžem uveriť.  Keď si k vám niečo hľadá cestu, vyberá si tie najlepšie chodníčky a nič ho nezastaví.

Keďže sa môj sen už premenil na skutočnosť, nejdem sa znovu zapájať, ale namiesto toho by som vám rada o súťaži aspoň poskytla informácie.

✿ Účasť v súťaži 
Jediné, čo musíte urobiť je predstaviť si svoj vytúžený kútik na čítanie a napísať o ňom článok, ktorý zverejnite na blogu. Odpovedzte v ňom na otázky:

Ako vyzerá váš vysnívaný čítací kútik?
Ako veľká by bola vaša ideálna knižnica a na akom kresle by sa podľa vás najlepšie leňošilo?

Keď to budete mať hotové, dajte o príspevku vedieť a pošlite jeho URL adresu na mail gabka.koscova@biano.sk
Na tento mail môžete písať aj v prípade otázok.

✿ Obsah článku 
Je potrebné, aby článok zahŕňal pár dôležitých vecí:

✿ Termín 
Čas na posielanie príspevkov máte ešte najneskôr do 9.7.

✿ Výhra 
Môžete snívať vo veľkom, pretože celková hodnota výhry, ktorou je knižnica a kreslo na čítanie, sa šplhá až na 1200€. Záleží to len od počtu zúčastnených knižných blogov v súťaži. Čím viac ich bude, tým vyššie porastie hodnota výhry. Je to veľmi jednoduchá a úžasná matematika:
  • 20 zapojených blogov = čítací kútik (knižnica a kreslo) za 800 €
  • 30 zapojených blogov = čítací kútik (knižnica a kreslo) za 1000 €
  • 45 zapojených blogov = čítací kútik (knižnica a kreslo) za 1200 €
Keď sa tiež zapojíte s vašim článkom, zároveň tým ovplyvníte konečnú hodnotu aj svojho kútika na čítanie, ktorý ste si vždy želali. Prípadne ak ho už máte a nechcete súťažiť pre seba, môžete túto príležitosť využiť na to, aby ste potešili niekoho, kto ešte vlastné čítacie miestečko nemá. 
Víťazom sa stane autor toho článku, ktorý usporiadatelia vyberú ako najlepší.

✿ A viete čo je na tom najkrajšie? 
Aj keď je víťaz jeden, vďaka Artforum budú šťastní všetci, pretože nikto neodíde naprázdno. Každý bloger, ktorý sa zúčastní so svojím článkom, totiž získa jednu fyzickú knižku z edície Artforum. Pošlite túto senzačnú správu ďalším knihomoľom, veď kníh a miesta na ne nie je nikdy dosť. 

✿ Na záver 
Rada som vám napísala o tejto špeciálnej súťaži a budem sa tešiť, ak sa rozhodnete zabojovať o svoj sen. Určite mi dajte vedieť, či sa zúčastníte, prípadne mi pošlite linky na vaše články o kútikoch - veľmi by som si ich chcela prečítať. Prajem vám veľa inšpirácie a nech sa vám darí… 



2 komentáre:

Ďakujem za komentár, vážim si ho a tááákto veľmi sa z neho teším. :)



Purple Heart Set Pointer