Ostrov stratených príbehov: Knižné prírastky - september, október 2017

štvrtok 23. augusta 2018

Knižné prírastky - september, október 2017


Hoci už prešla viac ako prvá polovica roka, je tu niečo, kvôli čomu sa ešte potrebujem vrátiť k vlaňajšku. Ide o knižné prírastky za mesiace september až december, ktoré musím uzavrieť, pretože to tým knižkám proste dlžím. Konečne som sa k tomu dopracovala a neriešim, že odvtedy pretieklo už tak veľa času. Jednotlivé mesiace som spojila do dvojíc, aby boli kôpky kníh väčšie, takže čakajte ešte jeden podobný príspevok vrámci roka 2017.

Začnem sériami, ktoré mi spestrili poličky. Všetky knižky z úvodnej fotky sú od jednej predávajúcej, ktorá bola nesmierne milá a štedrá. Predovšetkým som od nej nutne potrebovala kúpiť druhý diel zo série Kráľovná z Tammiru. Neverila som vlastným očiam, že ho konečne niekto ponúka na predaj. Zháňala som ho už roky a za to obdobie sa akoby po ňom zľahla zem, veď ani len prečítať sa nikde nedal. Tak veľmi som si ho priala a konečne nastala chvíľa, keď som na bazári zahliadla nezameniteľnú zelenú obálku… Neváhala som ani sekundu a písala som tomu dievčaťu rýchlosťou blesku. Bolo to tak neskutočne úžasné, že moja tvár je z toho ešte aj teraz rozžiarená šťastím. Veď určite poznáte ten krásny pocit a nadšenie, keď nájdete vytúženú knižku. Na predaj bola však celá séria spolu, takže som musela kúpiť aj prvú časť, ktorú už mám (z toho dôvodu som ju na fotku nedala).

A to nie je všetko. Dievča mi ponúklo aj knihu Malé ženy, pretože ju videla v mojom wishliste, čo som nemohla odmietnuť. Keď mi napokon balíček prišiel, našla som v ňom okrem 4-dielnej série Priatelia čarovnej vŕby a Malých žien pribalené aj dva darčeky v podobe kníh Veľkí muži a Malý lord. Tak veľmi ma to prekvapilo a potešilo, že som slovami ani nevedela vyjadriť svoju radosť.

Na ďalšiu fotku som umiestnila knihy rôznych žánrov. Od kamarátky som dostala Kufor na sny, čo je poviedková knižka ozajstný kufor by bol trochu zvláštny darček. Darovala mi ju so slovami, že: “...mne sa páčila a tebe by sa mohla tiež,” a to je to najkrajšie, čo môže knihomoľ počuť, keď mu niekto blízky venuje knihu. Hoci sa musím priznať, že tie poviedky väčším opakom mňa a môjho štýlu už byť ani nemôžu. :’D Ešte som teda neprečítala všetky, ale raz ich dokončím.
Doslova bol roztomilý príbeh z dielne YOLi, o ktorom si môžete viac prečítať v recenzii. Knihu Preteky čnosti vydalo Rádio Lumen a obsahuje výber skutočných príbehov, s ktorými sa ľudia zapojili do súťaže usporiadanej týmto rádiom. Išlo však o to, že súťažiaci v príspevkoch nepísali o sebe, ale o človeku zo svojho okolia, ktorý podľa nich vyniká v danej čnosti - v pokore, vernosti, a podobne. Kúpila som si ju, pretože som bola zvedavá, akým svedectvám sa dostalo knižného spracovania.
Nuž a nakoniec sa mi podarilo vyzbierať aj celú sadu štyroch dielov rozprávok H. Ch. Andersena, ktoré bolo možné kúpiť s časopisom Plus jeden deň.


6 komentárov:

 1. Měla bych si zapisovat, co jsem si kdy koupila za knihy, abych si to pamatovala i déle než... týden? :D Ale asi radši nechci vědět, kolik toho ročně za knihy utratím...:-D Krásné kousky. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja si to zapisujem len dokým nenapíšem článok, pretože by som určite na nejakú knižku zabudla - a ďakujem. :)

   Odstrániť
 2. Jej, ani som nevedela o knižke Malí muži. Poznám len Malé ženy a pokračovanie Dobré manželky.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ale na fotke mám knižku Veľkí muži :) no vyšli u nás aj Malí muži. :)

   Odstrániť
 3. Knihy od L. M. Alcottovej som čítala. :) Čo si myslíš o Malom lordovi? Zdá sa mi, že som tú knihu zazrela v knižnici. O Pretekoch čnosti som počula, len sa mi zdalo zvláštne, že z toho spravili súťaž...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Malého lorda som ešte nečítala, ale keď sa tak stane, určite o ňom budem písať. :) Budem rada, keď mi objasníš, čo máš na mysli s tou súťažou a povieš ako sa ti páčili knižky Louisy. :)

   Odstrániť
Ďakujem za komentár, vážim si ho a tááákto veľmi sa z neho teším. :)Purple Heart Set Pointer