Ostrov stratených príbehov: 7. NARODENINY | 7 darov Ducha Svätého pre každý rok blogu ✿❀✿❀✿❀✿

17. septembra 2020

7. NARODENINY | 7 darov Ducha Svätého pre každý rok blogu ✿❀✿❀✿❀✿

 

V prvý piatok mesiaca september (4.9.) môj a váš - teda náš - Ostrov stratených príbehov dosiahol vek už 7 zázračných rokov. Je pre mňa naozaj zázrak, ako sa tento virtuálny priestor za ten čas premenil z blogu pôvodne venovanom najmä knižným recenziám na miesto, ktoré sa stalo mojím prístavom, útočiskom a zdrojom slnečnej energie v duši, ktorú by žiadna pozemská elektráreň vyrobiť nedokázala.

🙛🙙


To všetko sa udialo a stále deje vďaka láske vás - ostrovčiat, ktorá je zároveň neprestajným prejavom Božej lásky a požehnania. ❤ ✝  Každým rokom mám tento blodžig radšej a radšej, hoci v ten jeden minulý dlhý rok, ktorý sa zdal už (ne)konečný, to tak možno nevyzeralo. Ale s mojím návratom a druhou šancou na život (pretože s mrazivou istotou si myslím, že bez osudného zákroku lekárov by som sa v marci tohto roku už svojich menín inak nedožila), napokon ožil aj takmer stratený príbeh Ostrova, ktorý ma napĺňa viac než kedykoľvek predtým. Začala som sa zaujímať o prístroj na ovládanie počítača očnou navigáciou, aby som v milovanom písaní mohla byť aktívnejšia, tak mi držte palce nech sa mi to podarí nejako vybaviť. 

V minulosti som pri príležitosti narodenín blogu písala o lekciách, ktoré ma naučil & krokoch, ktoré z neho spravia domov. Vrámci tohtoročných osláv chystám ešte dva články, z ktorých jeden vás obzvlášť určite poteší (pre nedočkavých zvedavcov - začína sa na písmenko 's' a končí na 'ž' :P). Tentoraz som číslo 7 spojila so siedmimi darmi Ducha Svätého, ktoré obohacujú srdce človeka a tým všetku jeho prácu a tvorbu, ktorej sa s láskou venuje. Sú to tie najkrajšie darčeky k narodeninám. ♡ ☀ 

PS: práve v ten špeciálny sviatočný deň mi stihol prísť balíček s knižkou o stromoch a namiesto torty som prvýkrát po niekoľkých mesiacoch od zavedenia tracheostómie s veľkou chuťou zjedla svoj obľúbený čokoládový pudingový jogurt, ktorý som predtým maškrtila každý deň (a teraz už opäť :P - s mojím nulovým množstvom akejkoľvek tukovej hmoty mi nadváha rozhodne nehrozí :P). Dokonca to vyzerá tak, že sondu na prijímanie stravy, ktorá trčí z môjho nosa ako hadík, mi dajú úplne preč, jupííí. Obidvoje bolo pre mňa úžasným prekvapením a obrovskou radosťou. (◠)

❤ Zo srdca ďakujem. 
ᐧ🕯ᐧ🕯ᐧ🕯ᐧ🕯ᐧ🕯ᐧ🕯ᐧ🕯ᐧ

 MÚDROSŤ 

Snaha svojím písaním ukazovať ľuďom, aký vie byť život pekný a inšpirovať ich k tomu, aby si ho vážili, ma neustále vedie k hlbšiemu vnímaniu okolia, seba a pocitov - na všetko sa dívajúc skrze filter Ježišových milujúcich (a milovaných) očí. (◠)

 ROZUM 

Čítanie ma mnohému naučilo. Je to spôsob, akým môžem spoznávať iné krajiny, národy, kultúry, životy ľudí, ich názory a myšlienky - je to cesta k porozumeniu, pochopeniu, empatii a rešpektovaniu hodnoty a slobody každého človeka. Z každej knihy som sa dozvedela niečo nové, pretože keď je náš svet taký rozmanitý, jeho príbehy sú ešte pestrejšie. 

 RADA 

Už pri zakladaní tohto blogu som mala jasnú predstavu o jeho obsahu a tej sa držím stále. Nikdy som sem nechcela ťahať negatívne veci, ale zároveň ani nepredstierať, že neexistujú. Vždy som s vami túžila zdieľať radosť s nádejou a vnášať ich do svojich príspevkov a vašich sŕdc. Vo chvíľach, keď som tieto pocity vo svojom vnútri nedokázala nájsť, zakaždým som ich vedela načerpať aj z tohto miesta - dúfam, že aj vy (?) 

 SILA 

Tvorba blogu mi dáva príležitosti prekonávať samu seba a vlastné hranice strachu. Niečo, čo som kedysi tvrdohlavo odmietala kvôli obavám - odhaliť svoju tvár a najväčšie tajomstvo o mojej diagnóze - napokon predsa padlo a predo mnou sa rozprestrela krajina nových možností ako sa zlepšovať, napredovať, byť užitočnejšia a bližšie k ľuďom - k vám. To je pre mňa veľkou posilou a podporou.


 POZNANIE 

Skrze blog mi Pán Boh už toľkokrát prejavil svoju neprestajnú starostlivosť a nekonečnú lásku - často tým najprekvapujúcejším spôsobom a vtedy, keď som to najmenej očakávala (a najviac potrebovala). Vlastne, neustále mi dáva najavo, ako pôsobí v mojom živote. Každý deň od Neho dostávam nie sedem, ale sedemdesiatsedem darov, ktorými ma zahŕňa a obklopuje. Napríklad stačí taký pohľad na môjho spiaceho psíka stočeného do klbka (alebo rozvaleného ako placka :P) či z okna na náš strom (podobný tomu na Ostrove) a farby neba pri západe slnka... 

„Ježiš mu odpovedal: "Hovorím ti: Nie sedem ráz, ale sedemdesiatsedem ráz."
-Mt 18, 22


 NÁBOŽNOSŤ 

V čase, keď sa na mapke knižnej blogosféry ešte neobjavil Ostrov stratených príbehov, chýbali mi v nej blogy, ktoré by s odvahou a hrdosťou písali a čítali knihy aj o viere. To sa našťastie odvtedy zmenilo a knižný i blogerský svet sa obohatil o množstvo krásnych príbehov. S touto myšlienkou však môj blog vtedy vznikol a vstúpil do toho sveta, pretože blogovanie vnímam ako moju osobitú cestu a poslanie svedčiť svojím životom o láske Pána Boha a byť takou malou rybárkou. Vždy, keď sa ukáže, že to má naozaj zmysel, je to pre mňa naplňujúci pocit, ktorý mi dáva silu pokračovať a nevzdávať sa.

„Ježiš im povedal: "Poďte za mnou a urobím z vás rybárov ľudí."
-Mk 1, 17


 BÁZEŇ VOČI BOHU 

Všetko tvorím úprimne, s láskou, zodpovednosťou a s vedomím, že moje myšlienky a slová si vždy so záujmom prečíta môj najväčší a najvernejší Čitateľ na celom svete a nebi. 

4 komentáre:

 1. Moja milá Aly, zo srdca ĎAKUJEM Bohu za to, že ťa máme♥♥♥ Si tá najčistejšia duša, akú poznám a mám ťa vééééľmi rada 😊. Zo srdca ti prajem, aby ešte mnoho blogových rôčkov pribudlo, si studnica inšpirácie, lásky a pokoja♥.
  Úžasný nápad spojiť oslavu s darmi Ducha Svätého, naozaj krásny článok, ja som sa napríklad našla v "sile"...rovnako mi blog pomohol prekonať strach a ukázal mi nový smer. A vďaka "nábožnosti" som ťa našla, presne ako si písala, vtedy blogy, ktoré by spracovali aj kresťanskú beletriu a podobne neboli, preto som bola nadšená, keď som tvoj ostrov stratených príbehov našla, stala si sa pre mňa inšpiráciou a vďaka tebe som si založila aj ja blog 😊.
  Merci, za to, že si!♥😊♥

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Drahá Mony, nikdy neprestanem žasnúť nad tým, aké máš krásne a dobré srdce ❤ mám veľkú radosť, že aj ty vnímaš vo svojom živote tieto dary od Ducha Svätého a rozvíjaš ich - i prostredníctvom svojej úžasnej Piesne fantázie ❤ ďakujem za Tvoje rozhodnutie vytvoriť si vlastný blog - a za všetko. :) ❤

   Odstrániť
 2. Výborný nápad spojiť číslo 7 s darmi Ducha Svätého! "Každý deň od Neho dostávam nie sedem, ale sedemdesiatsedem darov, ktorými ma zahŕňa a obklopuje." - ďakujem, Aly, za inšpiráciu k pozornosti na tieto Jeho dary! :) A samozrejme gratulujem k blogovým narodeninám! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veľmi sa teším, že som Ťa týmto článkom povzbudila a zo srdca ďakujem. ❤ :)

   Odstrániť
Ďakujem za komentár, vážim si ho a tááákto veľmi sa z neho teším. :)Purple Heart Set Pointer