Ostrov stratených príbehov: BAZÁRIK | Moje knižky opúšťajú Ostrov a hľadajú nový domov - bude to ten Tvoj? ✿

streda 4. novembra 2020

BAZÁRIK | Moje knižky opúšťajú Ostrov a hľadajú nový domov - bude to ten Tvoj? ✿

 


Možno si pamätáte, ako som v článku môjho nového začiatku písala, že som skončila s nakupovaním kníh a naopak som svoje knižky začala posúvať ďalej - niekomu, kto si ich skutočne s radosťou prečíta, lebo ja to už nedokážem (občas sa však pri príležitosti sviatku predsa poteším kúpou aspoň nejakou s peknými ilustráciami - napríklad také Vianoce to istia). To ale v žiadnom prípade neznamená, že som sa vzdala aj čítania samotného - síce neviem o tom, že by niekto vyrobil robota, ktorý by mi pretáčal stránky tlačených kníh, bez reptania držal pred očami aj ťažké bichle a bol naprogramovaný tak, aby sa im neopovážil zlomiť chrbát a nedíval sa na mňa ako na blázna, keď by som chcela čuchať ich vôňu - ale našťastie sú tu ešte vždy e-knihy & audioknihy. Už dávno predtým som si k čítaniu elektronických kníh vypestovala pozitívny vzťah a obzvlášť teraz som za túto možnosť naozaj vďačná.


S mojím ďalším dôvodom na predaj svojich kníh určite bojuje každý knihomoľ - a to s nedostatkom miesta. Je ale zvláštne krásne, že také drobné srdce človeka a zvieraťa má nekonečnú kapacitu ako Hermionina kabelka.  Izba, v ktorej ležím 24/7 sa mi musela prispôsobiť a obklopili obkľúčili ma prístroje až si ja pripadám ako taký Iron woman. Jedna z mojich dvoch knihovničiek musela urazená odísť preč do teplých krajín (v preklade = iba do inej miestnosti na horné poschodie), ale stále mi je za ňou smutno pri pohľade na miesto, kde trónila, pretože to bola moja prvá ozajstná knižnica v živote (znie to akoby som mala ďalších desať). Stalo sa to, kým som ešte bola v nemocnici, takže som si ju nestihla naposledy odfotiť ani povedať ahoj. Chýbala mi a jej stratu som cítila najmä vtedy, keď som z nej potrebovala presťahovať napchať všetky knihy a veci do druhej teraz samoľúbej knihovničky, ktorá mi tu ostala. Samozrejme to nešlo, pokiaľ mali poličky vyzerať aspoň trochu k svetu a nie ako tlačenica v autobuse. Ale ani som to už vlastne nechcela, pretože vždy som si v čitateľskom kútiku môjho srdca želala mať v knihovničke len knihy, ktoré pre mňa nejakým spôsobom naozaj niečo znamenajú. Predtým som sa však na takúto ráznu knižnú selekciu (mimochodom - aj tá je v ponuke bazáru) nikdy neodhodlala, iba som obdivovala tých, ktorí to dokázali.


Hoci takáto prerábka a reorganizácia knihovničky bola zdĺhavý a náročný proces (keďže som svoje príkazy nemohla diktovať ústne, všetky podrobné inštrukcie mojej predstavy usporiadania poličiek som si dopredu pripravila napísaním - mohla by som to vydať ako príručku či manuál), rozhodovanie, s ktorými knižkami sa rozlúčim nebolo vôbec ťažké a išlo to ľahko ako po masle. Takmer všetky knihy z tohto bazárového zoznamu, ktorý budem určite ešte priebežne dopĺňať - tak ho čekujte, som totiž vlastne nestíhala a už ani nestihla prečítať, takže je väčšina z nich ako nová.


Okrem toho si všetky svoje knihy postupne zaobstarávam v ich elektronickej verzii a tie, ktoré v tejto podobe nie sú dostupné, ale rada by som si ich po rokoch opäť prečítala - najmä staršie poklady ako napríklad Sibirôčka alebo Vždy Vaša Judy - si časom plánujem nafotiť/naskenovať a digitálne spracovať.


Budem sa tešiť, keď vás niektorá z týchto kníh zaujme a čo sa nepredá, neostane na ocot, ale pôjde do súťaží a podobne.


Vo vyššie zmienenom článku som tiež spomínala, že kvôli náročnosti písania už budú moje príspevky kratšie, ale nakoniec predsa kecám kilometráky ešte aj pri (ne)obyčajnom bazári.


 Na záver už naozaj len pár dôležitých informácií ohľadom nákupu 


v prípade záujmu bude najlepšie, keď mi napíšete na mail

aly.vikart@gmail.com

potom vám dodatočne pošlem fotky konkrétnych kníh a podrobnosti o ich stave (ale všetky nájdete v rubrike knižné prírastky)

k cene knihy treba pripočítať poštovné

uprednostňujem platbu vopred prevodom na účet, pretože tak vás poštovné vyjde lacnejšie, ale môžem poslať aj na dobierku

 pri odbere väčšieho počtu kníh možná dohoda na cene


 Abecedný zoznam kníh 


Alica a... dosť dobré šoky (Karen McCombie) 3€
Dcéra dymu a kostí (Laini Taylor) 4€
Desivá symetria (Audrey Niffenegger) 5€
Experiment (Veronica Roth) 7€
Half Bad - Polozlý (Sally Green) 5€
Iba jeden deň, Iba jeden rok (Gayle Forman) spolu 14€
séria Krásni a mŕtvi 1-2 Jonas, Arizona (Eden Maguire) spolu 5€
Manželovo tajomstvo (Liane Moriarty) 5€ pevná väzba
Nádej pre dcéru (Tara Taylor Quinn) 3€
Prečo sme sa vlastne rozišli? (Liane Moriarty) 7€
Staying Strong: 365 Days a Year (Demi Lovato) 7€ anglický jazyk
Škaredí (Scott Westerfeld) 4€
V pasci (Michael Northrop) 4€
Život naruby (Zuzana Široká) 3€

✿ Ďakujem za pozornosť 

3 komentáre:

 1. Jéééééj, spomínaš Sibirôčku... :))) Od Lýdie Čárskej som čítala niekoľko kníh (najradšej mám Zápisky malej gymnazistky) a ako píšeš, sú naozaj pokladom! Sibirôčku som ešte nečítala, ale práve dnes som si ju požičala v knižnici, keď som čítala tento tvoj článok, tak sa mi zdalo, že som ju v knižnici videla a áno - dnes som ju tam našla a požičala si ju, už som ju aj začala čítať.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to si zas ty potešila mňa - ako už napovedá názov, Sibirôčka je ideálne čítanie na zimu. ❄❤❄ Daj mi potom vedieť ako sa ti páčila a ja sa skúsim poobzerať po tvojej obľúbenej od tejto autorky. :)

   Odstrániť
 2. Super určite by som si vybrala....polovicu z nich mám doma...
  Poteší ma vždy dobrá kniha, zlepší mi náladu super pesnička. Tento rok naj kniha Zasnený neznámy....Iva , Iva.pistovicova@centrum.sk

  OdpovedaťOdstrániť
Ďakujem za komentár, vážim si ho a tááákto veľmi sa z neho teším. :)Purple Heart Set Pointer